Posted on

Co znamená Inle?

Když jsem před pár lety přemýšlela, jaký název by měla mít moje značka, napadlo mě, že je to jako vybírat si tetování. Mělo by to být něco, co se mi bude líbit napořád, něco co přetrvá módní (i osobní) vlny:-) . Bylo tedy jasné, že to bude něco s přírodou. Výlety do lesa, hory a moře, malé vesničky, to mě prostě nepřestane bavit nikdy.

Chtěla jsem mít název spojený s nějakým pocitem či vzpomínkou. Vybavilo se mi jezero Inle, které leží v Barmě, v Asii. Na tomto úžasném místě jsem byla se svým budoucím mužem před 10 lety na předsvatební cestě.
Inle je pro mě zpomalení času, pohled na klidnou hladinu a proplouvání kolem domků stojících na kůlech. Je to rozkošnické chlazení buvola v jezeře, tahání vláken na lotosovou tkaninu, klapot tkalcovských stavů.

Pohodlnost, volnost, látka příjemná na dotek a řemeslný detail, to jsou díky této zkušenosti hlavní vlastnosti mých modelů. Při své tvorbě si často pohrávám s technikou háčkování, používám prvek háčkované linie zdobící jinak splývavé úpletové šaty a mikiny. Linie je inspirována vzhledem plovoucích zahrad – záhonků vyčuhujících z vody – na jezeře Inle.Při cestování jsme se snažili finančně podporovat místní obyvatele, nechtěli jsme podporovat tehdy vládnoucí vojenskou juntu. Nevyužili jsme tedy služeb cestovky, ani jsme nebydleli ve velkých resortech.
#travelresponsibly